Południe Marek z szansą dużych zmian w infrastrukturze drogowej – tej gminnej i tej powiatowej…

30 listopada na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego została opublikowana ostateczna lista rankingowa samorządów ubiegających się o dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Miasto Markizgłosiły wniosek o wsparcie projektu rozbudowy ulic Zygmuntowskiej i Zagłoby. Mamy dobre wiadomości. Na ostatecznej liście rankingowej znajdujemy się na 18 miejscu pośród 87 propozycji. Szanse na uzyskanie rządowego wsparcia z programu określanego mianem „schetynówek” są zatem bardzo duże. Z puli rządowej możemy otrzymać 3 mln zł, ponadto Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą” dołoży do inwestycji 2 mln zł. To znakomicie ułatwi realizację kluczowej dla tej części Marek inwestycji drogowej.

– Na drodze, która łączy drogę powiatową (Kościuszki) z krajową „ósemką” (Zygmuntowska), powstanie nie tylko jezdnia z prawdziwego zdarzenia (1,6 km), ale również odwodnienie, do którego będziemy mogli dołączać kolejne ulice. Ponadto zbudujemy chodniki oraz drogę dla rowerów. Koszt inwestycji wstępnie szacujemy na 11,75 mln zł – mówi burmistrz Jacek Orych.

Ostateczną listę inwestycji zakwalifikowanych do realizacji zatwierdzi do 20 grudnia minister infrastruktury i budownictwa. Jej ogłoszenie nastąpi najpóźniej do 31 grudnia. Przetargi na wykonanie robót muszą być ogłoszone najpóźniej do końca marca.

Źródło: UM Marki

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.