W starostwie o przyszłości powiatu wołomińskiego i m. in. Marek!

Spotkanie w starostwie #PowiatWołomiński w sprawie projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. W spotkaniu udział wziął jeden z dwóch zaproszonych posłów – Piotr Uściński. Poseł Jacek Sasin nie mógł przybyć na spotkanie.

Duża liczba pytań ze strony burmistrzów i wójtów, dużo wątpliwości. W szczególności swój żal wyrazili włodarze gmin wschodnich, którzy do dziś nie wiedzą co dalej z ich miejscowościami.

Moje zasadnicze pytania: 1. Czy rozważane są referenda? Odpowiedź: Choć propozycja merytoryczna, to trudno sobie wyobrazić m. st. Warszawę w kratkę. Będą rozważane takie wnioski. 2. Dlaczego nie było informacji i konsultacji społecznych? Odpowiedź: Nie było nad czym prowadzić konsultacji, nie było projektu ustawy.

Ważna deklaracja obecnego pana posła – projekt ustawy nie wejdzie szybko w życie. Mają być prace w komisjach i podkomisjach sejmowych, w których udział mają brać samorządowcy.

Czy samorządowcy zostali uspokojeni? Nie sądzę. Wynika to z podstawowej kwestii – zakres zmian jest za duży, aby załatwić to na jednym, czy dwóch spotkaniach. Konsultacje społeczne są tu kluczowe. #MamyPrawoGłosu #NicONasBezNas

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.