Referendum w sprawie reformy edukacji – trwa zbiórka podpisów.

znp.png

Od 1.09.2017 r. w szkołach całego kraju, więc również w naszych szkołach powiatowych i mareckich ma obowiązywać nowa reforma edukacji. Środowiska nauczycielskie mówią jasno – reforma została przygotowana bez należytych konsultacji, bez dyskusji, co może rodzić poważne problemy w jej wprowadzaniu. Do dziś nie są znane faktyczne i realne skutki finansowe, które poniosą samorządy takie jak nasz marecki. Jedyne co wiemy, to fakt, że proponowane zmiany przyniosą niewątpliwe problemy dla miasta, które w krótkim, bo niespełna rocznym okresie czasu musi dostosować i zupełnie przeorganizować marecką edukację.

Nie jest tajemnicą, że tak rozwijające się miasto jak Marki – już dziś ma ogromne problemy z dostosowaniem budynków szkolnych, które zaspokoiłyby potrzeby wynikające ze stale rosnącej liczby uczniów. Wprowadzanie w tym momencie tak rewolucyjnych zmian w edukacji daje w zasadzie pewność nieuchronnego chaosu, który będzie zapewne towarzyszył wrześniowym zmianom.

Pod poniższym linkiem znajduje się prezentacja, która rzeczowo przedstawia skutki wprowadzenia wspomnianej reformy:

Prezentacja dotycząca reformy edukacji.

ZNP (Związek Nauczycielstwa Polskiego) tymi słowami Wandy Sobiborowicz – prezes opolskiego ZNP wypowiedział się w sprawie referendum”

„Spór zbiorowy jest także wyrazem sprzeciwu wobec proponowanych przez rząd zmian w oświacie. Związek Nauczycielstwa Polskiego chce, aby w sprawie reformy edukacji wypowiedziało się społeczeństwo w referendum. Do 31 marca zbierane będą podpisy pod tą inicjatywą. Potrzeba 500 tysięcy głosów poparcia.”

Pod poniższym linkiem znajduje się karta do zbierania podpisów pod referendum, które dotyczy reformy edukacji:

Karta do zbierania podpisów w sprawie referendum.