Referendum w Markach powinno odbyć się w możliwie najkrótszym czasie.

Już dziś rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod pismem do przewodniczącego Rady Miasta Marki – Pana Michała Jarocha o niezwłoczne przeprowadzenie w naszym mieście referendum gminnego, w którym zostanie zadane pytanie, czy mieszkańcy są za tym, żeby m.st. Warszawa jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Miasto Marki. Przeprowadzenie referendum z inicjatywy Mieszkańców znacząco wydłuży cały proces, dlatego zwracamy się, aby to mareccy radni w drodze stosownej uchwały Rady Miasta Marki doprowadzili do referendum. Czas nie jest tu naszym sprzymierzeńcem, dlatego powinno nam wszystkim zależeć, aby uchwała ta została podjęta już na najbliższej – kwietniowej sesji. Osobiście liczę na to, że radni ponad wszelkimi podziałami będą za tym, aby to Mieszkańcy w drodze referendum wypowiedzieli się w tak ważnej dla wszystkich nas sprawie.

Tabelę do zbierania podpisów pobierzesz – TU!

Jeśli będziecie Państwo dysponować wypełnionymi tabelami, to wielka prośba
o dostarczenie ich na jutrzejsze spotkanie. Zostaną dołączone do pisma.

Podczas jutrzejszej akcji #OświećPosłówPiS będzie możliwość osobistego złożenia swojego podpisu, do czego już dziś gorąco zachęcam.

Podpisy można również składać online: http://www.petycje.pl/petycja/12436/wniosek_o_referendum_gminne_w_markach_ws._metropolii_warszawskiej.__.html

#MamyPrawoGłosu #NICoNASbezNAS #mareckieReferendum

img-410113501-page-001.jpg