Sondaż na lokalnym podwórku, czyli na kogo oddałbyś swój głos?

Jakiś czas temu, troszkę w formie zabawy, ale jednak – zamieściłem na stronie ankietę, w której można było opowiedzieć się za jedną z partii politycznych, w kontekście wyborów parlamentarnych. Oczywiście ankieta była w pełni anonimowa, jednokrotnego wyboru i bez możliwości komentowania. W ankiecie oddano wówczas ok. 200 głosów.

Podczas zamieszczania wspomnianej ankiety padały głosy, aby powstała podobna ankieta, ale w odniesieniu do lokalnego podwórka, czyli wyborów samorządowych do Rady Miasta Marki. Kilka dni temu kilku z użytkowników Forum Mieszkańców Marek przypomniało mi o temacie, dlatego czas na ankietę. Z powodów oczywistych temat ten jest ciekawszy, bo bliższy każdemu z Mieszkańców. Do wyborów samorządowych, które odbędą się prawdopodobnie jesienią pozostało jeszcze troszkę czasu. Dziś nie znamy jeszcze poszczególnych komitetów wyborczych, dlatego w ankiecie zamieszczone zostaną te z komitetów, które startowały w ostatnich wyborach (znacząca liczba głosów).

Ankieta oparta jest jedynie na Mieszkańcach Marek, którzy korzystają z internetu (Facebook, portal Marki.net, werelich.net), dlatego wiadomym jest, że jej wyniki nie mogą być traktowane w odniesieniu do faktycznego poparcia danego komitetu w Markach. Mogą jednak w jakiś stopniu pokazać poparcie w sieci, co nie jest przecież bez znaczenia.