PROPAGANDA SUKCESU, CZYLI JAK RATUSZ USUWA KOMENTARZE NA FB!

Burmistrz Miasta Marki zostaje wyróżniony w plebiscycie „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” – obwieszcza za pośrednictwem facebooka miejski urzędnik. Ten sam, który chwilę później dopuszcza się kompromitujących działań, usuwając komentarze czytelników. Czy to jest Urząd przyjazny społeczeństwu?

Z całą pewnością – NIE! Jak inaczej można skomentować poczynania urzędnika, który prowadząc profil Urzędu Miasta, usuwa komentarze czytelników? Czy Piotr Matusiak, bo o nim prawdopodobnie mowa, ma za zadanie usuwać wpisy, które krytykują jego szefa? Czy to jest postawa, poprawiająca wizerunek Urzędu Miasta oraz stojącego na jego czele – burmistrza?

Pytań jest wiele, dlatego odpowiedzi na nie będę szukał u przełożonego pana Piotra, którym jest oczywiście burmistrz. Przypomnę, że to nie pierwsza wpadka tego pana. Widać, że zachowania tego typu są tolerowane przez jego szefa, a może nawet nagradzane – tego nie wiem?

Komentarze do artykułu zamieszczałem dwukrotnie, ale ich żywotność okazała się bardzo krótka, dlatego za trzecim razem postanowiłem zrobić zrzut ekranu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Efekt poniżej:

Chwilę po zamieszczeniu komentarza.

Obecnie. Komentarz usunięty po raz trzeci. (link do wpisu na facebooku – profil Urzędu Miasta)

W tej sytuacji musicie uważać, co i gdzie zamieszczacie, bo urzędnik miejski czuwa i interweniuje – szybko i bezwzględnie. Zastanówcie się również, czy warto, skoro i tak zostanie to usunięte, chyba że wypowiedź będzie pochlebna w stosunku do burmistrza.