UWAGA! ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH! ZMIANA ZASAD!

mebleJesień zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że mieszkańcy Marek rozpoczynają przegląd swoich strychów, garaży i innych pomieszczeń, w których znajdują się rozmaitości… W akcji tej pomaga zbiórka odpadów wielkogabarytowych, do której mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić, a która to tradycyjnie wypada na przełomie września i października. W tym roku zmieniają się zasady wspomnianej zbiórki, więc warto zapoznać się z poniższą informacją.

INFORMACJA URZĘDU MIASTA MARKI PONIŻEJ:

NOWE ZASADY ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH:

1) osoby zainteresowane odbiorem zgłaszają swoją posesję najpóźniej do dnia 12 listopada 2013 roku do godz. 12.00,
2) odpady wielkogabarytowe należy wystawić przed posesję do godz. 8.00 rano w dniu odbioru.

JESIENNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

POSESJE NIEZGŁOSZONE W TERMINIE NIE BĘDĄ OBSŁUGIWANE!!

Zgłoszenia przyjmowane są:
w UM Marki: pokój A4,
telefonicznie: 22/781-10-03 wew. 128,
mailowo: czyste@marki.pl

Harmonogram jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych:

Data zbiórki odpadów oraz ulice wchodzące w skład obszaru:

13.11.2013
Obszar Nr 1

Bagienna, Baśniowa, Batorego, Broniewskiego, Brzozowa, Ceglana, Duża, Główna, Kręta, Księżycowa, Marsa, Matejki, Mokra, Morska, Partyzantów, Platynowa, Prosta, Przyleśna, Rybna, Saturna, Starzyńskiego, Szeroka, Srebrna, Stawowa, Strzelecka, Szczęśliwa, Teligi, Tuwima, Wiśniowa, Wschodnia, Wspólna, Jowisza, Zabawna, Zachodnia, Zimna, Złota, Żabia, Żeglarska, Lipowa, Prusa, Górska, Podgórska, Topolowa, Spokojna, Moniuszki, Łąkówek, Cicha, Gliniecka, Piłsudskiego – od Teligi do Cichej.

14.11.2013
Obszar Nr 2

Jana Pawła II, Jagiełły, Jaracza, Kopernika, Królowej Jadwigi, Krucza, Lisa Kuli, Lisia, Modrzejewskiej, Popiełuszki, Solskiego, Sowia, Sportowa, Sowińskiego, Wesoła, Wilcza, Wronia, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zajączka, Dzika, Łosia, Sokola, Żurawia, Dobra, Jasińskiego, Gołębia, Jastrzębia, Skowronia, Jaskółcza, Piłsudskiego – od Lisa Kuli do Teligi.

15.11.2013
Obszar Nr 3

Braci Briggsów, Lotników, Mazowiecka , Fabryczna, Malinowa , Zieleniecka, Paderewskiego, Jasna, Słowackiego, Rodziewiczówny, Dojazdowa, Traugutta , Warszawska, Orzeszkowej, Sadowa, Koszalińska, Słupecka, Kołobrzeska , Szkolna, Wrocławska, Ząbkowska od Lisa Kuli do Szkolnej, Al. Piłsudskiego – od ul. Szkolnej do ul. Fabrycznej.

18.11.2013
Obszar Nr 4

Różana, Płocka, Konopnickiej, Gorzowska, Katowicka, Szczecińska, Jana Kazimierza, Opolska, Lubelska, Zakopiańska, Poznańska, Szydłowiecka, Krakowska, Płońska, Olsztyńska, Skłodowskiej-Curie, Warmińska, Tadeusza, Podkomorzego , Telimeny, Zosi, Protazego, Gerwazego, Klucznikowska, Soplicy, Wereszczakówny, Ząbkowska od ul. Szkolnej do ul. Szpitalnej, Leśna, Siedlecka, Romantyczna, Szpitalna, Zamkowa, Wojskiego, Szwoleżerów, Wiejska, Zielna, Mazurska, Urocza, Kaszubska, Pomorska, Kujawska, Pałacowa, Dworska, Al. Piłsudskiego – od Nr 2 do ulicy Szkolnej.

19.11.2013
Obszar Nr 5

Żeromskiego, Kmicica, Świerkowa , Ketlinga, Czarnieckiego, Żółkiewskiego , Hetmańska, Wołodyjowskiego, Longinusa, Barbary, Zygmuntowska, Ks. Kordeckiego, Zagłoby, Skrzetuskiego, Oleńki, Kurcewiczów, Ks. Wiśniowieckiego, Podolska, Kamieniecka, Butrymów, Husarii, Jasnogórska, Heleny, Janczarów, Rocha Kowalskiego, Tatarska, Wołyńska, Rzędziana, Laudańska, Kozacka, Krymska, Al. Piłsudskiego – od ul. Zygmuntowskiej do ul. Sosnowej.

20.11.2013
Obszar Nr 6

Promienna, Kresowa, Okólna, Przesmyk, Rejtana, Ustronie, Bandurskiego, Hoovera, Mieszka I, 11-go Listopada, Mickiewicza, Inżynierów, Geodetów, Architektów, Elektryków, Kartografów, Urbanistów, Chemików, Rzemieślnicza, Handlowa , Pocztowa, Bankowa, Bema, Głowackiego, Kołłątaja, Staszica, Czackiego, Równa, Polna, Piotra Skargi, Krzywa, Krótka, Kilińskiego, Barska, Sosnowa, Kościuszki, Nauczycielska, Bielówek, Al. Piłsudskiego – od ul. Sosnowej do ul. Słonecznej.

21.11.2013
Obszar Nr 7

Nałkowskiej, Brzechwy, Odrowąża, Jutrzenki, Andersa, Karłowicza, Kruczkowskiego, Asnyka, Gałczyńskiego, Fredry, Kmitówek, Pieniążka, Balladyny, Kasztanowa, Harcerska, Stokrotki, Szczepowa, Napoleona, Pomnikowa, Grunwaldzka, Zakole, Walewskiej, Chocimska, Parkowa, Staffa, Kraszewskiego, Sienkiewicza, Kurpińskiego, Krasińskiego, Niemcewicza, Norwida, Leśmiana, Lisi Jar (osiedle domków jednorodzinnych), Reymonta, Różewicza, Spacerowa od ul. Sienkiewicza do ul. Krasińskiego, Piłsudskiego (od ul. Grunwaldzkiej do ul. Odrowąża) .

22.11.2013
Obszar Nr 8

Maratońska, Kusocińskiego, Skorupki, Batalionów Chłopskich, Dąbrowskiego, Olimpijska, Mała, Wąska, Królowej Marysieńki, Piotrówka, Zofii Kukier, Kossaka, Wybickiego, Pogonowskiego (dawniej Sawickiej), Okrzei, Reja, Kamienna, Zbieżna, Makuszyńskiego, Szymanowskiego, Chopina, Poniatowskiego, Dmowskiego, Kwiatowa, Pułaskiego, Rydza-Śmigłego, Hallera, Sobieskiego, Orła Białego, Legionów Polskich, Środkowa, Ceramiczna, Marmurowa, Piaskowa, Żwirowa, Przydrożna, Grażyny , Długosza, Dolna, Magnolii, Spacerowa od ul. Krasińskiego do ul. Granicznej, Piłsudskiego (od ul. Odrowąża do ul. Granicznej) .

23.11.2013
Obszar Nr 9

Akacjowa, Agrarna, Zielona, Błękitna, Zbożowa, Podleśna, Kolorowa, Obrońców, Żurawinowa, Torfowa, Wrzosowa, Rynkowa, Nowa, Ziołowa, Poprzeczna, Cisowa, Graniczna, Borówkowa, Wierzbowa, Modrzewiowa, Pastelowa, Amarantowa, Rolna, Jarzębinowa, Strumykowa, Słowików, Dębowa, Pogodna, Szczygla, Długa, Konwalii, Szarotki, Żytnia, Radna, Klonowa, Łączna, Wiosenna, Legionowa, Wiewiórki, Cmentarna, Wenecka, Letnia, Niecała, Bukowa, Fiołkowa, Turystyczna, Wczasowa, Michalicka, Spacerowa od Granicznej do nr 46 przy ul. Spacerowej, Piłsudskiego (od ul. Granicznej do ul. Legionowej).

UWAGA !!

Nie będą odbierane żadne inne odpady poza wymienionymi, w tym np. w workach, kartonach itp.

Wykaz zbieranych odpadów wielkogabarytowych:

1. Meble domowe – szafy, szafki, stoły, krzesła, wersalki , fotele itp.

2. Elementy wyposażenia mieszkań- żyrandole, dywany, chodniki, wykładziny dywanowe i z tworzywa sztucznego,

3. Meble ogrodowe – drewniane i z tworzyw sztucznych.

4. Armatura sanitarna – umywalki, sedesy, zlewozmywaki, wanny, brodziki, kabiny sanitarne

5. Sprzęt sportowy – narty, sanki, przyrządy do ćwiczeń, rowery.

6. Stolarka budowlana – okna , drzwi (pojedyncze sztuki) .

7. Wielkogabarytowe urządzenia AGD: chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory.

8. Małogabarytowe urządzenia AGD: odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi.

9. Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, aparaty telefoniczne – tradycyjne i komórkowe.

10. Sprzęt RTV: radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne.

11. Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia , narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki.

12.Zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych.

13. Przyrządy do kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe i panele kontrolne.

14. Wózki i chodziki dziecięce.

Reklamy

NARODOWE CZYTANIE W MARKACH!

W sobotę 7 września 2013 roku miała miejsce akcja – Narodowe Czytanie, której inicjaorem był prezydent RP Bronisław Komorowski. Była to druga edycja akcji. W zeszłym roku czytano dzieło Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz”, natomiast w tym roku czytano dzieła Aleksandra Fredry.

W Markach akcja odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 1, podczas wielkiego pikniku.

Miałem wielką przyjemność wziąć udział w akcji, za co serdecznie dziękuję…

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.