Budżet partycypacyjny – moja karta do głosowania. Bardzo trudny wybór…

Ruszyło głosowanie na propozycje do budżetu partycypacyjnego w Markach. Wśród 55 pozycji znajduje się wiele, które pokrywają się z moimi wnioskami do budżetu miasta Marki na 2014 rok (rewitalizacja parku, projekt rynku, ulica Jagiełły, Miedziana, Poznańska), dlatego nie składałem ich do budżetu partycypacyjnego.

Są również propozycje, których termin zgłoszenia zbiegł się z moimi (remont szatni oraz plac zabaw w Szkole Podstawowej nr 1, plac zabaw w Przedszkolu nr 1), więc nie było sensu ścigać się, kto pierwszy. Z całego serca popieram propozycje, które zostały zgłoszone przez mieszkańców, a których liczba świadczy o ogromnych potrzebach, które są w naszym mieście.

Wybór był niezmiernie trudny, ale postanowiłem zagłosować na przedsięwzięcia, które w większym zakresie posłużą mareckiej społeczności:

1. Coś dla najmłodszych, czyli rozbudowa placów zabaw przy ulicach: Wspólna, Główna i Małachowskiego.

2. Coś dla nieco starszych, czyli remont szatni w Szkole Podstawowej nr 1

3. Coś dla najstarszych mieszkańców Marek, czyli cykl wykładów w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa oraz ćwiczenia dla osób w grupie 50+

Ruszyły prace nad przyszłorocznym budżetem, więc będzie okazja, aby pochylić się nad problemami, które są, a które nie zostały zapisane w projekcie budżetu przedstawionym przez burmistrza.

partycypacyjny

Reklamy