Dalej nic nie wiemy, ale wiemy, że ma być cudownie…

Generalnie tyle wiemy, że dalej nic nie wiemy… Komentarze Mieszkańców Miasto Marki jednoznaczne: szkoda czasu, wiedzieliśmy że tak będzie, żadnych konkretów, itd. Wiemy jedno, że poseł Uściński nie miał w Markach łatwego życia – Mieszkańcy niejednokrotnie dawali wyrazy swojego niezadowolenia, a czasami wręcz oburzenia uszczęśliwianiem ich na siłę. Salwy śmiechu, buczenie, ale również nerwowa atmosfera, to wszystko można było przeżyć tego dnia w sali Domu Katolickiego przy Kościele św. Izydora.

Kilka faktów: wyraźne dystansowanie się posła Uścińskiego do projektu ustawy Sasina (w szczególności, gdy temperatura na sali wzrastała), stwierdzenie o wielu błędach, mowa o możliwości referendów i decyzji rad gmin w sprawie włączenia do mega powiatu Warszawa (osobiste zdanie nie odnoszące się do PiSu jako całości), przyznanie się, że nie przedstawiono żadnych wyliczeń i statystyk, więc nie ma o czym dyskutować, stwierdzenie, że konsultacje zostaną przedłużone o 2 tygodnie – później wycofywanie się z tego, stwierdzenie, że w metropolii będzie duużoo… pieniędzy. To tak na szybko. Po obejrzeniu całego nagrania może uda wychwycić się jakieś perełki.

Pan poseł zapomniał lub udawał, że większość podwarszawskich gmin i powiatów krytycznie odniosła się do projektu ustawy (25 stanowisk). W zdecydowanej większości tych samorządów rządzą lokalne stowarzyszenia, więc mówienie ciągle o Platformie Obywatelskiej – to wy i to wy… było co najmniej nieuczciwe…

Jedno jest pewne – Mieszkańcy Marek nie zawiedli i dziękuję za usłyszane wczoraj słowa, że potrzebny był taki impuls, że to co robię jest ważne… To budujące i dające siłę do dalszej pracy.

Poniższy film jest jedynie urywkiem tego, co działo się wczoraj na sali. Całość była nagrywana przez Tuba Marek i Życie Powiatu na Mazowszu, więc myślę, że szybko zostanie udostępniona. Sami oceniacie to spotkanie.