Kolejna odsłona przetargu na wykonanie ciągu dróg powiatowych Sosnowa/Kościuszki.

Dziś otworzono oferty na wykonanie ciągu dróg powiatowych Sosnowa/Kościuszki. Kolejny raz okazało się, że jest duży problem na rynku z wykonawcami. W pierwszym przetargu nie zgłosiła się żadna z firm, natomiast w dniu dzisiejszym wpłynęła jedna oferta firmy IDS Bud na kwotę 15,5 mln zł. Kosztorys na tę inwestycję opiewa na kwotę 11,1 mln zł, więc jak łatwo policzyć brakuje 4,4 mln zł. (http://www.marki.pl/…/aktualnosc-5202-tytul-oferta_na_sosno…)

W tym przypadku ofertę złożyła bardzo rzetelna firma z dużym dorobkiem, która wykonywała takie inwestycje jak: Stadion Narodowy, Oczyszczalnie Ścieków „Czajka”, i wiele innych dużych przedsięwzięć. (http://ids-bud.pl/pl/realizacje).

Obecnie trwa sprawdzanie złożonej oferty. Mam nadzieję, że uda się znaleźć brakujące środki w budżecie #PowiatWołomiński oraz #MIastoMarki tak, aby realizacja inwestycja nastąpiła tej wiosny. Obawiam się, że ogłaszanie kolejnego przetargu nie przyniesie lepszych i tańszych rozstrzygnięć, a jedno co jest pewne, to strata kolejnych tygodni, na co nie bardzo możemy sobie pozwolić…

sosnowa.jpg