Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (akt erekcyjny) 25.05.2018 r.

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Mareckiego Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego to niewątpliwe dziejowa chwila w naszym mieście. Wspomniana inwestycja jest prawdopodobnie najnowocześniejszą tego typu w Polsce. Szkoła podstawowa na 1200 uczniów, basen, sala widowiskowa, pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, bieżnia, miasteczko ruchu drogowego, a do tego zabudowy wykonane w energooszczędnej technologii. Prace budowlane, które przez cały okres inwestycji prowadzić ma łącznie ok. 2000 pracowników, mają zakończyć się w lipcu przyszłego roku. Termin ambitny, ale patrząc na tempo prowadzonych dziś prac, należy wierzyć, że wykonawca – firma Budimex – wywiąże się z umowy.

Cieszę się, że inwestycja mogła się rozpocząć i nie ukrywam swojej wielkiej radości, że mogłem wziąć udział w dzisiejszym wydarzeniu. To historyczne chwile, które poprzedziły wieloletnie starania wielu osób zaangażowanych w prace nad tą inwestycją. To również chwile sporów o lokalizację, zakres inwestycji, a do tego zmiany w edukacji likwidujące gimnazja, co wydłużyło prace projektowe. Cieszę się, że praktycznie całą zeszłą kadencję mogłem uczestniczyć w pracach nad projektem tych wspaniałych obiektów. Dzisiejsza radość jest chyba w pełni uzasadniona z uwagi na fakt, że pierwsze rozmowy nad potrzebą budowy tego typu kompleksu rozpoczęły się kilkanaście lat temu.

Jedno jest pewne, że wybudowany kompleks będzie wizytówką Marek, a zakres jego działania zaspokoi oczekiwania Mieszkańców naszego miasta pod względem edukacyjnym, kulturalnym i sportowym.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.